czwartek, 28 marca 2013

Podsumowanie sezonu w wykonaniu japońskich skoczków narciarskich

Puchar Świata w skokach narciarskich dobiegł końca, także czas na małe podsumowanie.

Noriaki Kasai- (328 pkt- 24 miejsce) po ostatnim słabszym sezonie, 40-latek znów w czołówce Pucharu Świata. Na MŚ zajął 35 i 22 miejsce. W konkursach Pucharu świata pięciokrotnie znalazł się w czołowej "10". Gdyby nie ogromny pech, jestem przekonany, że znalazł by się na podium ostatnich zawodów w Planicy. Kasai wystrzelił ogromną formą na skoczni mamuciej "Velikanka". W pierwszym konkursie zajął 4 miejsce. Wygrał nieoficjalną indywidualną klasyfikację konkursu drużynowego. Jednak podczas serii próbnej, przed ostatnim konkursem upadł... Mimo spuchniętego kolana, samuraj wystartował i zajął 4 miejsce.Za rok sezon olimpijski i Kasai jeszcze nie raz zaskoczy.

Taku Takeuchi- (381 pkt-21 miejsce) najwyżej sklasyfikowany z zawodników kraju kwitnącej wiśni, aczkolwiek startował najwięcej razy. Cały sezon prezentował, równą dobrą formę, ale to wystarczyło na zaledwie jedną lokatę na podium- Klingenthal 2 miejsce. Jeśli dobrze przepracuje okres letni, ma szansę przebicie się do ścisłej czołówki PŚ.

Daiki Ito- (298 pkt- 26 miejsce) ach gdyby nie kontuzja... No właśnie gdyby nie poważny uraz kolana to pewnie walczyłby o czołowe miejsce w klasyfikacji generalne Pucharu Świata. A tak musi się zadowolić dwoma miejscami na podium, uzyskanymi w końcówce PŚ.

Reruhi Shimizu (94 pkt- 40 miejsce ) debiutancki sezon w PŚ zakończył na przyzwoitym 40 miejscu. Najlepsze osiągniecie w zawodach PŚ to 9 miesjce w Sochi. W MŚ juniorów zajął 6 lokatę. Na pewno jest wielką nadzieją japońskich skoków narciarskich.

Sara Takanshi (1297 okt- 1 miejsce) 16 letnia Japonka w cuglach zdobyła kryształową kule, ponadto wywalczyła złoto na MŚ juniorek i srebro na MŚ seniorek. Co tu dużo pisać?! Genialna zawodniczka

Sezon w wykonaniu zawodników z kraju kwitnącej wiśni należy uznać za przeciętny, aczkolwiek z niezłymi perspektywami na następny rok.

Na koniec muszę wspomnieć o historycznym złotym medalu , który wywalczyła drużyna mieszana w składzie: