czwartek, 5 września 2013

Am zin / Czas Ucieka (1999)

Am zin- dramat-kryminał, wyprodukowany w Hongkongu. Film Johnniego To, można śmiało zaliczyć do rangi przeboju i klasyki gatunku.
Cheung (Andy Lau) w wyniku choroby  nowotworowej zostają mu 4 tygodnie życia. Nie mając nic do stracenia rozpoczyna 72-godzinna grę z inspektorem policyjnym Ho Sheung-Sang (Ching Wan Lau)
Policjant za wszelką cenę chce schwytać sprytnego przeciwnika, ale wkrótce dowiaduje się o chorobie i prawdziwych motywach Chenuga. Między oboma panami zaczyna się rodzić coś na kształt przyjaźni.

Oryginalna fabuła to na pewno jeden z elementów, który wyróżnia ten film. Ciekawie również została przedstawiona relacja między głównymi bohaterami. Akcja- raczej odbywa się na poziomie intrygi psychologicznej, ale kilka scen z bronią i pościgami również się przewija. Wszystko to przyprawione szczypta humoru i świetną muzyką.
Andy Lau- chyba w ówczesnym czasie nie można było lepiej trafić-Andy zagrał perfekcyjnie inteligentnego/szarmanckiego Cheunga. Zresztą za swoją rolę zgarnął prestiżową nagrodę HongKong Film Avards- dla najlepszego aktora.

Trailer
Epic bus scene

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz